Truhlářství ŠTANC
Truhlářství Praha
U Nadýmače 982/14
104 00, Praha 10
Tel: 603 571 508
E-mail: info@truhlarstvistanc.cz

Schodiště - nabídka

Schodiště

U všech našich výrobků zajišťujeme i dopravu a montáž.

Vyrábíme nejen obklady betonových stupňů, ale také samonosná schodiště. Nejvhodnějšími dřevinami na výrobů schodů jsou dub a buk. Pochopitelně je možné vyrobit je i z jiných dřevin. Obvyklá tloušťka stupňů je 40mm a podstupňů 20mm. Schody povrchově upravujeme ochranným, bezbarvým, vysokozátěžovým lakem ADLER.

Vhodně zvolené samonosné schodiště je elegantní dominantou stylového i moderního prostoru. Příprava na realizaci schodiště, z hlediska stavebního, spočívá pouze ve zhotovení otvoru mezi jednotlivými podlažími. Vzhledem k parametrům státní normy, které by mělo schodiště splňovat /hlavně průchozí světlou výšku/, musí být ale správně zvolena velikost a tvar stavebního otvoru. Po našich předchozích zkušenostech s výrobou samonosných schodišť si vás dovolujeme upozornit na vhodnost výběru truhlářské firmy, která bude Vaše schodiště vyrábět, ještě v průběhu stavby, aby bylo možné vyvarovat se případných komplikací s nevhodnými parametry otvoru.

Nosným prvkem každého samonosného schodiště je schodnice, do níž jsou začepovány jednotlivé stupně. Instalace podstupňů je možná, ale není nutná. V místech otevřených do prostoru je do schodnice zavrtána soustružená výplň zábradlí, která je v horní části spojena madlem. Konečná konstrukce schodiště je vždy kompromisem mezi technickými možnostmi prostoru a výroby s estetickými nároky zákazníka. Tím vzniká velké množství tvarů a zalomení schodišť. Některé příklady můžete shlédnout na níže uvedených fotografiích. K fotografickému zobrazení schodišť je ještě nutné podotknout, že vzhledem k velkému objemu výrobku, kterým schodiště je, není vždy možné dokonale a kompletně zachytit celý výrobek a některé pohledy mohou být zkresleny.

Obklady betonových stupňů jsou montovány na betonový monolit pomocí polyuretanové pěny a ve styku se zdí jsou začištěny akrylátovým tmelem. Pro lepší ochranu zdi, proti okopu a při vytírání schodišť, je možné instalovat falešnou schodnici, nebo ochranné olištování. Podstupeň se stupněm je spojen na drážku a polodrážku, které jsou vytěsněny silikonovým tmelem.

Zábradlí se skládá ze sloupků /rovných či soustružených/, vrchního a spodního madla, dřevěných výplní /frézované nebo soustružené/. Výplně jsou také možné v nerezovém provedení nebo v kombinaci nerez-dřevo. Je možné i zhotovení atypického řešení zábradlí. Zábradlí je povrchově upravováno zátěžovým lakem.